Wykonanie pomiarów przestrzeni na bramę garażową

admin

29 września 2021

Brak komentarzy

Garaże, które niejednokrotnie nazywane są blaszakami to typ, który ostatnimi czasy niezwykle zyskuje na popularności. Ceny takowych nie są bardzo wysokie i dlatego tak dużo osób się decyduje na ich zakup. Kluczowe w związku z taką inwestycją jest to, aby wykonać odpowiedni pomiar garażu przed zamontowaniem w nim bramy.

Dobre pomiary to podstawa

Chcąc zmierzyć garaż, przede wszystkim trzeba odpowiednio wymierzyć szerokość oraz wysokość otworu. Kluczowe jest to, aby światło wjazdu było odpowiednio wymierzone. Przy dokonywaniu tego typu pomiarów trzeba też zwrócić szczególną uwagę na nadproże. Tutaj chodzi o wysokość od górnego krańca otworu do samego sufitu. Pragnąc właściwie zamontować bramę trzeba też podać ile mamy miejsca po obu stronach garażu licząc przestrzeń od wspomnianego wcześniej otworu do ścian bocznych naszej konstrukcji.

Pamiętajmy o tym, że pomiary powinny być wykonywane w momencie gdy nasz garaż jest już wykończony. W szczególności istotnym czynnikiem może być ocieplenie. Jeśli dokonamy pomiarów przed ociepleniem styropianem, to z montażem bramy będziemy mieć duże problemy. Dodatkowo trzeba koniecznie zwracać uwagę na to czy w naszej konstrukcji nie znajdują się jakieś elementy, które mogą stanowić barierę przed otwieraniem bramy lub zapobiegają przemieszczaniu się różnych elementów składowych tejże bramy.

Na co zwracać uwagę?

Zanim zdecydujemy się na wykonywanie pomiarów naszego garażu, przed zamontowaniem w nim bramy trzeba koniecznie zdecydować, jaki jej rodzaj zamierzamy założyć. Bramy przesuwne, segmentowe czy uchylne mogą się od siebie różnić na tyle, że istotne wymiary przy jednej z bram nie będą miały większego znaczenia przy innych jej rodzajach. Zwróćmy też uwagę na konieczność zapewnienia przestrzeni dla elementów, które mają sterować naszą bramą. Jeśli zamierzamy zakupić wjazd z napędem to koniecznie sprawdźmy, czy posiadamy odpowiednio dużo przestrzeni na zamontowanie wszystkich niezbędnych elementów.

Pamiętajmy o tym, że garaż blaszany jest lekką konstrukcją. W związku z tym cały stelaż może nieco pracować przez lata. Dobierając bramę do naszego garażu trzeba uwzględnić ten istotny szczegół. Decydując się na zakup zbyt ciężkiej możemy doprowadzić do tego, że spowoduje ona odkształcenie konstrukcji, co uniemożliwi jego odpowiednie otwieranie. Jeśli mamy problemy z dokonaniem pomiarów przed zakupieniem bramy to warto skontaktować się z nami. Bazując na naszym doświadczeniu pomożemy Ci dobrać odpowiednie elementy do konstrukcji tak, aby nie zachwiać całością.