Czym szybko i skutecznie ocieplić garaż blaszany?

admin

29 września 2021

Brak komentarzy

Decydując się na zainwestowanie w garaż wykonany z blachy, warto pomyśleć od razu o jego ociepleniu. Co można do tego celu zastosować? Jakie materiały sprawdzą się najlepiej? Postaraliśmy się odpowiedzieć na te pytania poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury! 

Izolacja termiczna styropianem

Nie da się ukryć, że to właśnie styropian wymieniony jest najbardziej rozpoznawalnym materiałem wykorzystywanym do ocieplania. Od kilkudziesięciu lat materiał ten jest prawdziwym hegemonem jeśli chodzi o sposoby termoizolacji budynków. Materiał ten przytwierdza się do ścian garażu przy pomocy specjalistycznego kleju. Dlaczego powinieneś mieć takie tworzywo? Styropian do metalu nie przywiera bardzo łatwo i w związku z tym, zdarza się, że po około dwóch latach zacznie się odklejać.

Styropian obity od wewnątrz

Wielokrotnie stosowanym rozwiązaniem problemu polegającego na odklejaniu styropianu od ścian może być zastosowanie płyt OSB lub płyt pilśniowych. Przy pomocy wkrętów można bardzo łatwo stworzyć swego rodzaju obudowę warstwy termoizolacyjnej. Droższym, ale również świetnym rozwiązaniem może być obicie styropianu blachą od wewnętrznej strony garażu. W takim wypadku powstają dwie warstwy blachy, które są oddzielone właśnie styropianem. Warto zastosować na blachę jakiś sprawdzony środek antykorozyjny, który uchroni naszą blachę przed pojawieniem się na niej rdzy.

Czego nie stosować na styropian?

Jednym z błędów, które popełniane są niezwykle często przez osoby ocieplające garaż styropianem, jest używanie do jego obicia płyt gipsowo-kartonowych. Trzeba wiedzieć o tym, że nasz garaż jest w dużym stopniu narażony na pojawienie się wilgoci. W związku z tym żywotność płyt gipsowo-kartonowych będzie w takich warunkach niezwykle krótka. Bardzo łatwo dochodzić może do rozwarstwiania się wyżej wymienionych materiałów. Do tego uwzględnić trzeba fakt, że garaż blaszany jest konstrukcją bardzo lekką. W związku z tym na skutek pracy całego stelaża zacznie dochodzić do pękania płyt.

Ocieplenie garażu z zewnątrz

Styropian jest materiałem, który świetnie sprawdzi się również od zewnętrznej strony. W związku z tym na powierzchnię ścian nakładać należy klej, do którego przykłada się płyty takowego materiału. Następnie na tenże styropian stosuje się różnego rodzaju tynki strukturalne. Wybierając tę metodę ocieplania sprawimy, że nasz garaż będzie efektownie prezentował się z zewnątrz. To jeden z głównych powodów, dla którego wybiera się właśnie ocieplanie od zewnętrznej strony. Pamiętajmy o wcześniejszym dokonaniu niezbędnych pomiarów. Przede wszystkim chodzi o to, aby warstwa termoizolacyjna nie była na tyle gruba, żeby nie wychodziła poza obręb dachu. Gdy do tego dojdzie to efekt może szybko zostać zepsuty przez występowanie wilgoci na styropianie.

x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security